HISTORIA

Tworzymy piękne formy od 1978 r.

Ceramika Kera to 40 lat doświadczenia, dzięki którym udało nam się połączyć tradycję z nowoczesnymi technologiami produkcji. Zaczynaliśmy od rękodzieła i nie zapominamy o naszych korzeniach. Dziś podstawą naszej oferty jest najwyższej jakości ceramika techniczna, stołowa, reklamowa i dekoracyjna. Jesteśmy największym wytwórcą naczyń do grzanego wina w kraju.

Początki marki Kera sięgają 1978 r., gdy Józef Rajzer zaprojektował ceramikę użytkową, która uzyskała pozytywną ocenę etnografów i zaczęła być sprzedawana przez Cepelię. Od tego czasu nieustannie poszerzamy naszą ofertę i unowocześniamy zaplecze produkcyjne. W latach 80. wytwarzaliśmy głównie modne osłony i donice zdobione białym i czarnym szkliwem. Na początku lat 90., dzięki automatyzacji produkcji, zaczęliśmy oferować kubki, filiżanki i talerze. Znaczną część naszych wyrobów stanowiła wówczas ceramika reklamowa z nadrukami na zamówienie. W tym okresie udało nam się również wprowadzić do oferty szeroką gamę kolorystyczną szkliw, zarówno matowych, jak i błyszczących.

Koniec lat 90. to moment przełomowy – rozpoczęliśmy produkcję ceramiki stołowej dla restauracji, karczm oraz pizzerii. Linia ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, więc jest rozwijana do dnia dzisiejszego. Rosnąca liczba zamówień sprawiła, że w 2005 r. musieliśmy przenieść się do większej siedziby w Wilkowicach. Kolejnym strzałem w dziesiątkę okazało się rozpoczęcie produkcji naczyń do grzanego wina, kubków do yerba mate oraz opakowań ceramicznych. W 2011 r. znów zabrakło nam przestrzeni, więc nową fabrykę o powierzchni 1600m² wybudowaliśmy od podstaw, w wilkowickiej strefie przemysłowej. Zakład posiada nowoczesne zaplecze techniczne, własny dział projektowy oraz modelarnię. Pracujemy tu nad nowymi wzorami i formami oraz naczyniami na zamówienie. W 2018 r. postanowiliśmy zmienić piece do wypalania z elektrycznych na gazowe, co pozwoliło nam trzykrotnie zwiększyć produkcję.